Jakość na lata
Fundusze Europejskie

Witamy na stronie NORDPRIM - producenta okien, drzwi oraz rolet z PVC i aluminium. Bazując na materiałach najwyższej klasy, wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, tworzymy produkty trwałe i wytrzymałe, dostosowane do potrzeb klienta. Pracujemy z pasją i robimy wszystko, by nasza działalność była odzwierciedleniem naszego hasła – JAKOŚĆ NA LATA. Zapraszamy!

Okna zapewniają nam bezpieczeństwo i są barierą pomagającą cieszyć się domowym komfortem, ale jednocześnie pozwalają obserwować uroki zewnętrznego świata. Pełnią zarazem funkcje estetyczne, jak i praktyczne – i właśnie te cechy łączą w sobie produkty NORDPRIM, dzięki czemu cieszą się nieustającym zaufaniem naszych klientów. Zostańcie jednym z nich. Chętnie Wam pomożemy!

Jesteśmy otwarci na współpracę i nie boimy się wyzwań. Macie pytania dotyczące naszych produktów? Chcecie uzyskać bezpłatną ofertę? Skontaktujcie się z nami!

Od lat dostarczamy najlepsze rozwiązania dla właścicieli domów, firm budowlanych oraz inwestorów. Szeroki wachlarz naszych produktów pozwala dopasować je do Waszego projektu oraz przewidzianego budżetu. Skontaktujcie się z nami, a wspólnie dobierzemy asortyment spełniający Wasze wszystkie wymagania.

Dom to nie tylko ściany i mury, ale również odpowiednio dobrane i wyeksponowane okna, drzwi czy rolety. To one nadają mu lekkości i właściwego charakteru, a jednocześnie gwarantują mieszkańcom wyższy poziom bezpieczeństwa. NORDPRIM specjalizuje się w ich produkcji, a nasza oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców.

SCHÜCO Partner

Producent okien, drzwi balkonowych i rolet

NORDPRIM to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i aluminium, specjalizująca się w oknach, drzwiach oraz roletach. Nasza historia sięga 1997 roku – od tego czasu zdobyliśmy stabilną pozycję na rynku, dbając o jak najlepszy poziom naszych produktów i jednocześnie stale poszukując nowych dróg rozwoju.

Filozofia naszej firmy sprowadza się do hasła JAKOŚĆ NA LATA. Robimy wszystko, by ten slogan miał odzwierciedlenie w naszej działalności. Cały czas inwestujemy w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji, podążamy za najnowszymi trendami w branży oraz stawiamy na doświadczonych, polskich i niemieckich dostawców, zapewniających najwyższej klasy materiały i komponenty. Nasze produkty charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz dbałością o szczegóły, co doceniają tysiące naszych klientów.

W ofercie firmy NORDPRIM znajdziecie zarówno standardowe, spełniające wszelkie wymogi rozwiązania, jak i produkty klasy premium, dostosowane do wymagań budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Jesteśmy rodzinną firmą, którą tworzą nie tylko profesjonaliści, ale również pasjonaci. Chętnie podejmujemy się trudnych wyzwań, wymagających nietypowego spojrzenia i połączenia doświadczenia z innowacyjnością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Okna PVC

Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz produktów z PVC. Jest to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji okien i drzwi, charakteryzujący się niską przenikalnością ciepła oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wykorzystujemy profile renomowanej, niemieckiej firmy SCHUCO, zapewniającej wyjątkową trwałość oraz możliwość dostosowania produktów do Waszych indywidualnych wymagań, zarówno pod kątem kolorystyki, kształtu i wielkości, jak i wzornictwa, dodatków i wykończeń. Nasze wyroby PVC podzieliliśmy na trzy linie produktowe.

Blueline

Jest to nasza podstawowa linia produktowa, która spełnia wszystkie wymogi unijne dotyczące przenikalności termicznej. Opiera się na standardowych, pięciokomorowych systemach z szybą jednokomorową i cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w przypadku okien i drzwi, jak i systemów przesuwnych.

Greenline

Linia dedykowana dla budownictwa energooszczędnego, której podstawą jest system Schuco Living. Wykorzystujemy w niej systemy sześciokomorowe, z dodatkową, środkową uszczelką, co pozwala na uzyskanie dużo „cieplejszego” okna. Podczas, gdy w klasycznym oknie współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 1,3 – 1 W/(m2·K), w przypadku produktów linii Greenline schodzimy nawet do 0,8 W/(m2·K).

Redline

Są to najlepszej jakości okna energooszczędne, dostosowane do budownictwa pasywnego, które spełnią kryteria najbardziej wymagających klientów. Przy produktach tej linii współczynnik przenikania ciepła jest najniższy i wynosi nawet ok. 0,6 W/(m2·K). W celu uzyskania najlepszych efektów stosujemy w tym przypadku system pasywnych profili siedmiokomorowych z potrójnym uszczelnieniem dociskowym, dzięki czemu okna Redline osiągają niezwykle wysoki standard.

Okna aluminiowe

Szukasz idealnych rozwiązań, które będą Ci służyć latami? Dzięki naszym propozycjom, każdy z Was będzie mógł cieszyć się produktami, jakimi są szczelne i lekkie okna aluminiowe i plastikowe. Nasze propozycje to wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły elementy wykończenia domu, dzięki którym zadbasz o odpowiednią izolację oraz o dopasowanie się do stylu wnętrza.
Okna z aluminium i plastiku to nie tylko jeden model, ale szeroka gama wariantów, z których wybierzecie produkt idealnie pasujący do Waszych wymagań. Proponujemy nowoczesne wzornictwo, z których wybierzecie wariant najlepiej sprawdzający się w Waszych przestrzeniach. Dodatkowo, nasze oryginalne systemy stworzone są w taki sposób, aby mieć pewność, że nie tylko zapewnią one odpowiednią izolację przed temperaturami z zewnątrz, ale również będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, przetrwają wiele lat i zapewnią ochronę na długi okres czasu!
Nordprim to idealne rozwiązania dla Was i Waszych domów - sprawdź naszą ofertę, jeśli chcesz wiedzieć, jak chronić się przed zimnem!

AWS 70

Charakteryzuje się wysoką jakością, dobrymi parametrami dotyczącymi izolacyjności cieplnej oraz bogatym wzornictwem. System trwały i wytrzymały, który możemy wykorzystać w wielu wariantach, zarówno przy klasycznych oknach, jak i tych otwieranych na zewnątrz, czy przy drzwiach balkonowych. Idealny do domu o nowoczesnym designie.

AWS 75

Spełnia najwyższe wymagania dotyczące wyglądu oraz komfortu obsługi okna i jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością i jakością. Daje możliwość realizacji dużych formatów okien oraz wykorzystania szerokiej palety wzornictwa.

AWS 90

Niezwykła trwałość i duże możliwości kształtowania wyglądu okien, ale przede wszystkim doskonała izolacyjność. Jest to pierwszy, aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania dotyczące budownictwa pasywnego. Propozycja skierowana do wymagających osób, którym zależy na najwyższej jakości i wykorzystaniu najnowszych technologii.

Drzwi

Odpowiednio dobrane drzwi nadają budynkowi charakteru, zwracają uwagę gości i jednocześnie zapewniają ochronę przed włamywaczami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W naszej ofercie znajdziecie bogatą paletę drzwi z PVC i aluminium, idealnych zarówno do obiektów użytkowych, jak i domów mieszkalnych. Do ich produkcji wykorzystujemy panele firm Rodenberg i Adeco, dzięki czemu dysponujemy wieloma wzorami i kolorami, które z łatwością dostosujemy do konkretnego projektu lub wymagań klienta. Oferujemy też trzy możliwe warianty wykonania drzwi: wypełnienie wkładane oraz wypełnienie nakładkowe - jednostronne lub dwustronne. Do indywidualnych potrzeb możemy również dostosować wyposażenie drzwi, poczynając od standardowych rozwiązań, a kończąc na elektronicznych systemach dostępu.

ADS SimplySmart

Z przykrością informujemy że od maja tego roku nasz dostawca, SCHUCO, postanowił wycofać ze sprzedaży system ADS SimplySmart

Innowacyjna platforma systemów drzwi aluminiowych do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Serię wyróżniają zmniejszone głębokości zabudowy i zupełnie nowa budowa profilu, która pozwala na elastyczne dopasowanie do indywidualnych wymagań projektowych.

Drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych cechowały się do tej pory dużymi głębokościami zabudowy – nawet powyżej 100 mm, co uniemożliwiało niektóre zastosowania. Nowa platforma Schüco ADS Simply Smart pozwala na produkcję subtelnej stolarki o zminimalizowanych głębokościach zabudowy 75 mm i 90 mm. Udoskonalone rozwiązania jeszcze lepiej spełniają indywidualne wymagania pod względem designu i parametrów użytkowych, takich jak izolacyjność termiczna czy szczelność na przenikanie powietrza.

W ramach uniwersalnej platformy Schüco ADS Simply Smart połączono doskonałe parametry techniczne ze swobodą kształtowania designu. W profilu o nowej, hybrydowej budowie zmaksymalizowano parametry związane z ochroną przed warunkami pogodowymi, szczelnością na przenikanie powietrza, odpornością na napory wiatru oraz izolacyjnością termiczną. Doskonałe właściwości użytkowe udało się osiągnąć dzięki szeregowi zabiegów konstrukcyjnych, takich jak między innymi dodanie ciągłego centralnego uszczelnienia. Drzwi o zmniejszonej głębokości zabudowy 90 mm posiadają doskonałą izolacyjność cieplną Ud już od 1,0 W/m2K, a przy zastosowaniu dodatkowych stref izolacyjnych i zapewnieniu podwyższonej ochrony cieplnej strefy przyszybowej mogą bez trudu osiągnąć nawet standard pasywny. Dzięki swojej subtelnej estetyce drzwi ADS Simply Smart w połączeniu z oknami aluminiowymi z serii AWS pozwalają uzyskać spektakularny efekt lekkiej, nowoczesnej architektury.

Systemy przesuwne

Szukasz idealnego rozwiązania do swojego domu? Chcesz zadbać o naturalne oświetlenie domu, a może marzysz o pięknym tarasie, który, dzięki płynnemu przejściu, stanie się niemal kolejnym pomieszczeniem w domu? Z nami zadbasz o jak najlepsze rozwiązania, dzięki produktom, jakimi są drzwi balkonowe przesuwne!
Nasze propozycje to duże, eleganckie i trwałe rozwiązania, które pozwolą Wam na stworzenie stylowej przestrzeni. Dzięki możliwościom, jakie dają systemu przesuwne, możliwe jest wykonanie znacznie większego wyjścia niż w przypadku klasycznie otwieranych drzwi na taras. Wystarczy skorzystać z oferty Nordprim i pozwolić sobie na bardziej eleganckie przejście na balkon! Pozwoli ono nie tylko na optyczne powiększenie pokoju, poprzez otwarcie go na zewnątrz, ale również na większą ilość światła naturalnego, które może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie (nie mówiąc już o niższych rachunkach za energię elektryczną).
Wybierz Nordprim i zadbaj o stylowe pomieszczenia! Nasze propozycje to trwałe i nieprzepuszczalne produkty - sprawdź je już dziś!

PVC

EasySlide

Drzwi podnośno-przesuwne o współczynniku przenikalności cieplnej spełniającym standardy budownictwa energooszczędnego. Charakteryzuje się dużą swobodą aranżacji i wyboru szczegółów wykonania drzwi, dostosowaną do wymagań klienta. Możliwość montażu w wersji dwu, trzy oraz czteroczęściowej.

ThermoSlide

System skierowany do wymagających klientów, zapewniający rekordowo niski współczynnik przenikalności cieplnej, odpowiadający standardowi domów pasywnych. Pozwala na realizację nowoczesnych, architektonicznych rozwiązań i optyczne zwiększenie przestrzeni mieszkalnej przy wyjątkowo małym zużyciu energii i niskich kosztach eksploatacji. Bardzo bogaty wybór kolorów i wyposażenia.

Aluminium

ASS 70.HI

Wytrzymały, aluminiowy system drzwi przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych, który dobrze sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej oraz nowoczesnych budynkach mieszkalnych wyższej klasy. Charakteryzuje się bardzo ciekawym wyglądem oraz dobrymi parametrami dotyczącymi izolacyjności, wodoszczelności i ochrony przed włamaniem.

ASS 77

System przesuwny dający możliwość budowy bardzo efektownych, przeszklonych ścian, które możemy przesuwać manualnie lub za pomocą odpowiednich mechanizmów. Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania idealnie nadają się zarówno do luksusowych domów mieszkalnych, jak i do budynków komercyjnych.

Ogrody zimowe

Ogród zimowy to nie tylko więcej światła słonecznego, ale również przestrzeń, która zapewnia nam kontakt z naturą bez względu na warunki pogodowe. Tego typu konstrukcje pozwalają nam podziwiać świat z perspektywy ciepłego i suchego domu, nie bacząc na jesienną słotę, zimowe mrozy lub wiosenne deszcze. Odpowiednio wykonane ogrody zimowe pełnią także funkcję energooszczędną, stanowiąc tzw. strefę buforową między wnętrzem i strefą zewnętrzną budynku. Wykonujemy je z PVC i aluminium, dbając o to, by były precyzyjnie dopasowane do otoczenia oraz wymagań klienta.

PVC

Ogrody zimowe z PVC pomagają stworzyć dodatkową, pełną uroku przestrzeń, z której możemy korzystać o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Mogą być dostosowane do każdego rodzaju budynku i charakteryzują się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale również trwałością, doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz bardzo dobrą szczelnością. Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tego typu konstrukcji z wykorzystaniem systemów firm Schuco i Ultra Frame, co gwarantuje wysoką jakość oraz dostęp do szerokiej palety rozwiązań, kolorów i kształtów, pozwalając nam na niemal nieograniczoną swobodę realizacji.

Aluminium

Aluminiowe konstrukcje ogrodów zimowych doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznym budynkach. Bogactwo ich zastosowań oraz niezwykła elastyczność tego typu rozwiązań dają nam możliwość realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Połączenie szkła i aluminium daje świetny efekt wizualny, ale jednocześnie gwarantuje oszczędność energii oraz doskonałą trwałość.

Rolety

W ramach naszych propozycji, każdy z Was będzie mógł zadbać o jak najlepszą ochronę przed słońcem lub spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Nasze zaciemniające rolety naokienne będą idealnym rozwiązaniem do sypialni - szczególnie tej, znajdującej się od strony wschodniej! Brak porannych promieni słonecznych rozświetlających pokój może pozytywnie wpłynąć na sen się oraz umożliwić łatwiejsze zasypianie. Dotyczy to szczególnie dzieci, które często kładą się spać w ciągu dnia lub wcześnie wieczorem, kiedy na zewnątrz jest jeszcze jasno.
Rolety okienne pozwolą nie tylko na zaciemnienie, ale również na zadbanie o prywatność! Wiele osób, które mieszka na parterze, pierwszym piętrze lub w bliskiej odległości od sąsiadów może czuć dyskomfort związany z byciem “na widoku”. Nasze rozwiązania pozwolą na zasłonięcie się przed spojrzeniami!
Warto wspomnieć, że nasze produkty to wysoka jakość wykorzystywanych materiałów oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przekonaj się o wyjątkowych właściwościach rozwiązań Nordprim do każdego domu!

Alukon AK-Flex

Rolety, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku nowego, jak i starego budownictwa. Skrzynie AK-Flex charakteryzują się ściankami wykonanymi ze styroporu, które zapewniają wysoką izolację cieplną i akustyczną. Tworzą one konstrukcję modułową umożliwiającą dopasowanie skrzyni do każdej grubości i konstrukcji muru. Dostęp do wnętrza skrzyni umożliwa klapa rewizyjna, którą można umieścić wewnątrz lub na zewnątrz. Są łatwe w montażu, praktyczne w użyciu i mogą być dostosowane do różnego rodzaju okien.

Exte Elite

System wyznaczający przyszłościowy kierunek rozwoju rolet nadstawnych. Propozycja dla wymagających klientów, którzy stawiają na wysoką jakość oraz nowoczesne rozwiązania. Na uwagę zasługuje nowy pomysł na zmienny otwór rewizyjny, u dołu, z tyłu lub na zewnątrz, co daje dodatkowe możliwości montażu i zastosowania m.in. żaluzji fasadowych lub zewnętrznej pokrywy rewizyjnej w skrzyniach nasadowych. Ciekawa, bardzo trwała i praktyczna konstrukcja.

Moskitiery

Moskitiery zapewnią Wam ochronę przeciw owadom i mogą być montowane na wszystkich systemach okiennych. W naszej ofercie znajdziecie moskitiery rolowane, montowane bezpośrednio w skrzyni rolety, a także zakładane na sztywno, w ramę okna.

Sterowanie

Nasze rolety mogą być napędzane w różny sposób, zarówno klasycznie, za pomocą paska jak i przy użyciu silników z wykorzystaniem najnowszych technologii związanych z tzw. inteligentnym domem. W zależności od zapotrzebowania, wykorzystujemy napędy z czujnikami bezpieczeństwa oraz silniki radiowe. Możemy nimi sterować za pomocą pilota lub z poziomu sterowana centralnego, przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu. Do produkcji wykorzystujemy części niemieckiej firmy Selve, specjalizującej się w opracowywaniu i produkcji innowacyjnych siłowników i urządzeń sterujących do rolet.

Szyby

Do produkcji naszych okien i drzwi używamy wysokiej jakości szyb polskiej firmy Effect Glass S.A. wykorzystującej zaawansowane rozwiązania technologiczne i dysponującej jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w naszym kraju. W zależności od projektu oraz indywidualnych potrzeb klientów, stosujemy szyby ciepłochronne, o niższych współczynnikach przenikalności termicznej, przeznaczone do budownictwa energooszczędnego; szyby laminowane, pełniące funkcję ochronną, dużo trudniejsze do pokonania przez włamywaczy; szyby dźwiękochłonne, tłumiące zewnętrzny hałas, a także szyby dekoracyjne o różnej ornamentyce oraz kolorach, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich efektów świetlnych, zapewniają większą prywatność i pełnią rolę ozdobną.

Porady

W jaki sposób korzystać z funkcji okna?

Funkcje podstawowe

Zamykanie

Rozwieranie

Uchylanie

Mikrowentylacja

Przy rozwartym skrzydle nie obracać klamki do góry

Funkcje dodatkowe

Wielostopniowy uchył

Hamulec rozwarcia w klamce

Jak bezpiecznie korzystać z okna?

Dla zachowania sprawności i niezawodności funkcji okna przez długie lata oraz zapewnienia bezpieczeństwa, należy bezwzględnie przestrzegać poniższych wskazówek.

Na skrzydło okna nie może oddziaływać żadne inne dodatkowe obciążenie.

Nie należy dociskać skrzydłą okna do ościeża.

Nie należy wkładać żadnych przedmiotów pomiędzy skrzydło a ościeżnice.

Podczas silnego wiatrue nie należy pozostawiać skrzydła w pozycji rozwartej.

Silnie zatrzaskujące się skrzydło może prowadzić do zranienia. Przy domykaniu okna nie należy wkładać ręki między skrzydło a ościeżnicę.

W wypadku dostępu do okna dzieci lub osób z zaburzeniami umysłowymi należy zamontować element blokujący niepożądane otwarcie okna.

Jak wyczyścić okno po montażu?

Okna z tworzyw sztucznych są odporne na działanie wapna i cementu. Świeże zanieczyszczenia należy usuwać czystą wodą, natomiast stwardniałą zaprawę poprzez delikatne odstukiwanie drewnianą lub plastikową szpachelką. Pozostające w okuciach i uszczelkach resztki zaprawy zakłócają odpowiednie działanie okna, zatem muszą być usunięte. Szczególną uwagę należy poświęcić oczyszczaniu otworów odwodniających, znajdujących się w dolnej części ramy okna. Aby jednak uniknąć nerwów i niepotrzebnej pracy, najlepiej jest zabezpieczyć okno folią przed obróbkami murarskimi.

Czym czyścić okna podczas normalnej eksploatacji?

Profile okienne mają łatwą w czyszczeniu, gładką powierzchnię, dlatego:

  • do mycia należy używać tylko płynów czyszczących, stosowanych w gospodarstwie domowym do czyszczenia naczyń i urządzeń z tworzyw sztucznych (usuwają wszelkie typowe zabrudzenia okien i uszczelek)
  • szczególnie trwałe zaplamienia można czyścić za pomocą szmatki z włókniny lekko zwilżonej denaturatem.
  • do czyszczenia nie wolno stosować środków gruboziarnistych oraz szorujących, a także materiałów, które mogą naruszyć powierzchnię, jak gąbki stalowe itp.
  • nie należy używać rozpuszczalników reagujących z tworzywami sztucznymi (np. NITRO)

Jeśli powyższe metody i środki nie pozwalają na usunięcie zabrudzeń, prosimy o skontaktowanie się z producentem lub dostawcą okien.

Jak zapewnić wieloletnie funkcjonowanie okna?

Okucia obwiedniowe są tak skonstruowane i zabezpieczone, by zapewnić im wieloletnie, niezawodne działanie. Sprawne funkcjonowanie okna zapewnicie poprzez podawanie niewielkiej ilości oleju maszynowego na ruchome części okuć (patrz rysunek obok).

Należy stosować dostępny w wyspecjalizowanych placówkach smar lub olej

Smarowanie i dozór techniczny

Jak samodzielnie wyregulować okno?

Siłę docisku pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą można ustawić w bardzo prosty sposób. Dzięki specjalnej konstrukcji zaczepów, możliwy jest łatwy dostęp do wszystkich miejsc ryglowania, umożliwiający bezproblemową regulację nawet we wbudowanym oknie. Możliwość regulacji rozwórki, zawiasu dolnego i jego wspornika pozwala w prosty sposób ustawić luz pomiędzy skrzydłem, a ościeżnicą, zarówno w pionie, jak i poziomie.

Roto NT

Wyżej / Niżej - Prawo / Lewo
(zawias dolny)

Docisk
(rolki ryglujące)

Docisk
(rozwórka)

Prawo / Lewo
(rozwórka)

Roto NT Designo

Wyżej / Niżej
(zawias dolny)

Prawo / Lewo
(zawias dolny)

Docisk
(zawias dolny)

Prawo / Lewo
(rozwórka)

Docisk
(rozwórka)

Docisk
(rolki ryglujące)

Realizacje

Kontakt

Mapa

Nordprim sp. z o.o.
83-331 Przyjaźń
ul. Dworcowa 38
woj. pomorskie
Tel. 58 685-70-01
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział handlowy
Bartosz Kołodziejczyk tel. +48 784-028-592
Dział techniczny
Marcin Kołodziejczyk tel. +48 660-518-087