Jakość na lata
Fundusze Europejskie

Witamy na stronie NORDPRIM - producenta okien, drzwi oraz rolet z PVC i aluminium. Bazując na materiałach najwyższej klasy, wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, tworzymy produkty trwałe i wytrzymałe, dostosowane do potrzeb klienta. Pracujemy z pasją i robimy wszystko, by nasza działalność była odzwierciedleniem naszego hasła – JAKOŚĆ NA LATA. Zapraszamy!

Okna zapewniają nam bezpieczeństwo i są barierą pomagającą cieszyć się domowym komfortem, ale jednocześnie pozwalają obserwować uroki zewnętrznego świata. Pełnią zarazem funkcje estetyczne, jak i praktyczne – i właśnie te cechy łączą w sobie produkty NORDPRIM, dzięki czemu cieszą się nieustającym zaufaniem naszych klientów. Zostańcie jednym z nich. Chętnie Wam pomożemy!

Jesteśmy otwarci na współpracę i nie boimy się wyzwań. Macie pytania dotyczące naszych produktów? Chcecie uzyskać bezpłatną ofertę? Skontaktujcie się z nami!

Od lat dostarczamy najlepsze rozwiązania dla właścicieli domów, firm budowlanych oraz inwestorów. Szeroki wachlarz naszych produktów pozwala dopasować je do Waszego projektu oraz przewidzianego budżetu. Skontaktujcie się z nami, a wspólnie dobierzemy asortyment spełniający Wasze wszystkie wymagania.

Dom to nie tylko ściany i mury, ale również odpowiednio dobrane i wyeksponowane okna, drzwi czy rolety. To one nadają mu lekkości i właściwego charakteru, a jednocześnie gwarantują mieszkańcom wyższy poziom bezpieczeństwa. NORDPRIM specjalizuje się w ich produkcji, a nasza oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających nabywców.

SCHÜCO Partner

O Nas

NORDPRIM to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i aluminium, specjalizująca się w oknach, drzwiach oraz roletach. Nasza historia sięga 1997 roku – od tego czasu zdobyliśmy stabilną pozycję na rynku, dbając o jak najlepszy poziom naszych produktów i jednocześnie stale poszukując nowych dróg rozwoju.

Filozofia naszej firmy sprowadza się do hasła JAKOŚĆ NA LATA. Robimy wszystko, by ten slogan miał odzwierciedlenie w naszej działalności. Cały czas inwestujemy w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji, podążamy za najnowszymi trendami w branży oraz stawiamy na doświadczonych, polskich i niemieckich dostawców, zapewniających najwyższej klasy materiały i komponenty. Nasze produkty charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz dbałością o szczegóły, co doceniają tysiące naszych klientów.

W ofercie firmy NORDPRIM znajdziecie zarówno standardowe, spełniające wszelkie wymogi rozwiązania, jak i produkty klasy premium, dostosowane do wymagań budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Jesteśmy rodzinną firmą, którą tworzą nie tylko profesjonaliści, ale również pasjonaci. Chętnie podejmujemy się trudnych wyzwań, wymagających nietypowego spojrzenia i połączenia doświadczenia z innowacyjnością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

PVC

Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz produktów z PVC. Jest to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji okien i drzwi, charakteryzujący się niską przenikalnością ciepła oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wykorzystujemy profile renomowanej, niemieckiej firmy SCHUCO, zapewniającej wyjątkową trwałość oraz możliwość dostosowania produktów do Waszych indywidualnych wymagań, zarówno pod kątem kolorystyki, kształtu i wielkości, jak i wzornictwa, dodatków i wykończeń. Nasze wyroby PVC podzieliliśmy na trzy linie produktowe.

Blueline

Jest to nasza podstawowa linia produktowa, która spełnia wszystkie wymogi unijne dotyczące przenikalności termicznej. Opiera się na standardowych, pięciokomorowych systemach z szybą jednokomorową i cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w przypadku okien i drzwi, jak i systemów przesuwnych.

Greenline

Linia dedykowana dla budownictwa energooszczędnego. Wykorzystujemy w niej systemy sześciokomorowe, z dodatkową, środkową uszczelką, co pozwala na uzyskanie dużo „cieplejszego” okna. Podczas, gdy w klasycznym oknie współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 1,3 – 1 W/(m2·K), w przypadku produktów linii Greenline schodzimy nawet do 0,8 W/(m2·K).

Redline

Są to najlepszej jakości okna energooszczędne, dostosowane do budownictwa pasywnego, które spełnią kryteria najbardziej wymagających klientów. Przy produktach tej linii współczynnik przenikania ciepła jest najniższy i wynosi nawet ok. 0,6 W/(m2·K). W celu uzyskania najlepszych efektów stosujemy w tym przypadku system pasywnych profili siedmiokomorowych z potrójnym uszczelnieniem dociskowym, dzięki czemu okna Redline osiągają niezwykle wysoki standard.

Aluminium

Aluminium jest coraz częściej wykorzystywane budownictwie, szczególnie w nowoczesnych obiektach. Wiąże się to z wyjątkową stabilnością, niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz wysoką wytrzymałością mechaniczną, zapewniającą bardzo dobrą trwałość produktów. Materiał ten wykorzystujemy m.in. przy produkcji elementów ogrodów zimowych, okien oraz drzwi, bazując na systemach niemieckiej firmy SCHUCO.

AWS 70

Charakteryzuje się wysoką jakością, dobrymi parametrami dotyczącymi izolacyjności cieplnej oraz bogatym wzornictwem. System trwały i wytrzymały, który możemy wykorzystać w wielu wariantach, zarówno przy klasycznych oknach, jak i tych otwieranych na zewnątrz, czy przy drzwiach balkonowych. Idealny do domu o nowoczesnym designie.

AWS 75

Spełnia najwyższe wymagania dotyczące wyglądu oraz komfortu obsługi okna i jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością i jakością. Daje możliwość realizacji dużych formatów okien oraz wykorzystania szerokiej palety wzornictwa.

AWS 90

Niezwykła trwałość i duże możliwości kształtowania wyglądu okien, ale przede wszystkim doskonała izolacyjność. Jest to pierwszy, aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania dotyczące budownictwa pasywnego. Propozycja skierowana do wymagających osób, którym zależy na najwyższej jakości i wykorzystaniu najnowszych technologii.

Drzwi

Odpowiednio dobrane drzwi nadają budynkowi charakteru, zwracają uwagę gości i jednocześnie zapewniają ochronę przed włamywaczami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W naszej ofercie znajdziecie bogatą paletę drzwi z PVC i aluminium, idealnych zarówno do obiektów użytkowych, jak i domów mieszkalnych. Do ich produkcji wykorzystujemy panele firm Rodenberg i Adeco, dzięki czemu dysponujemy wieloma wzorami i kolorami, które z łatwością dostosujemy do konkretnego projektu lub wymagań klienta. Oferujemy też trzy możliwe warianty wykonania drzwi: wypełnienie wkładane oraz wypełnienie nakładkowe - jednostronne lub dwustronne. Do indywidualnych potrzeb możemy również dostosować wyposażenie drzwi, poczynając od standardowych rozwiązań, a kończąc na elektronicznych systemach dostępu.

Systemy przesuwne

Oferta obejmująca systemy przesuwne skierowana jest do osób, które cenią światło i przestrzeń. Innowacyjne, energooszczędne rozwiązania zapewniają komfort użytkowania i nadają budynkom wyjątkowego, nowoczesnego charakteru. Pozwalają na płynne przejście z części mieszkalnej na balkon lub taras i doskonale sprawdzają się w przypadku ogrodów zimowych. W naszej ofercie posiadamy systemy przesuwne wykonane z PVC i aluminium.

PVC

EasySlide

Drzwi podnośno-przesuwne o współczynniku przenikalności cieplnej spełniającym standardy budownictwa energooszczędnego. Charakteryzuje się dużą swobodą aranżacji i wyboru szczegółów wykonania drzwi, dostosowaną do wymagań klienta. Możliwość montażu w wersji dwu, trzy oraz czteroczęściowej.

ThermoSlide

System skierowany do wymagających klientów, zapewniający rekordowo niski współczynnik przenikalności cieplnej, odpowiadający standardowi domów pasywnych. Pozwala na realizację nowoczesnych, architektonicznych rozwiązań i optyczne zwiększenie przestrzeni mieszkalnej przy wyjątkowo małym zużyciu energii i niskich kosztach eksploatacji. Bardzo bogaty wybór kolorów i wyposażenia.

Aluminium

ASS 70.HI

Wytrzymały, aluminiowy system drzwi przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych, który dobrze sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej oraz nowoczesnych budynkach mieszkalnych wyższej klasy. Charakteryzuje się bardzo ciekawym wyglądem oraz dobrymi parametrami dotyczącymi izolacyjności, wodoszczelności i ochrony przed włamaniem.

ASS 77

System przesuwny dający możliwość budowy bardzo efektownych, przeszklonych ścian, które możemy przesuwać manualnie lub za pomocą odpowiednich mechanizmów. Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania idealnie nadają się zarówno do luksusowych domów mieszkalnych, jak i do budynków komercyjnych.

Ogrody zimowe

Ogród zimowy to nie tylko więcej światła słonecznego, ale również przestrzeń, która zapewnia nam kontakt z naturą bez względu na warunki pogodowe. Tego typu konstrukcje pozwalają nam podziwiać świat z perspektywy ciepłego i suchego domu, nie bacząc na jesienną słotę, zimowe mrozy lub wiosenne deszcze. Odpowiednio wykonane ogrody zimowe pełnią także funkcję energooszczędną, stanowiąc tzw. strefę buforową między wnętrzem i strefą zewnętrzną budynku. Wykonujemy je z PVC i aluminium, dbając o to, by były precyzyjnie dopasowane do otoczenia oraz wymagań klienta.

PVC

Ogrody zimowe z PVC pomagają stworzyć dodatkową, pełną uroku przestrzeń, z której możemy korzystać o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Mogą być dostosowane do każdego rodzaju budynku i charakteryzują się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale również trwałością, doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz bardzo dobrą szczelnością. Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tego typu konstrukcji z wykorzystaniem systemów firm Schuco i Ultra Frame, co gwarantuje wysoką jakość oraz dostęp do szerokiej palety rozwiązań, kolorów i kształtów, pozwalając nam na niemal nieograniczoną swobodę realizacji.

Aluminium

Aluminiowe konstrukcje ogrodów zimowych doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznym budynkach. Bogactwo ich zastosowań oraz niezwykła elastyczność tego typu rozwiązań dają nam możliwość realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Połączenie szkła i aluminium daje świetny efekt wizualny, ale jednocześnie gwarantuje oszczędność energii oraz doskonałą trwałość.

Rolety

Nasza oferta obejmuje przede wszystkim rolety nadstawne, nazywane też naokiennymi, które montowane są na górnej części ościeżnicy, dzięki czemu, w efekcie końcowym roleta wydaje się być częścią okna. Do ich produkcji wykorzystujemy systemy skrzyń roletowych Exte.

Alukon AK-Flex

Rolety, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku nowego, jak i starego budownictwa. Skrzynie AK-Flex charakteryzują się ściankami wykonanymi ze styroporu, które zapewniają wysoką izolację cieplną i akustyczną. Tworzą one konstrukcję modułową umożliwiającą dopasowanie skrzyni do każdej grubości i konstrukcji muru. Dostęp do wnętrza skrzyni umożliwa klapa rewizyjna, którą można umieścić wewnątrz lub na zewnątrz. Są łatwe w montażu, praktyczne w użyciu i mogą być dostosowane do różnego rodzaju okien.

Exte Elite

System wyznaczający przyszłościowy kierunek rozwoju rolet nadstawnych. Propozycja dla wymagających klientów, którzy stawiają na wysoką jakość oraz nowoczesne rozwiązania. Na uwagę zasługuje nowy pomysł na zmienny otwór rewizyjny, u dołu, z tyłu lub na zewnątrz, co daje dodatkowe możliwości montażu i zastosowania m.in. żaluzji fasadowych lub zewnętrznej pokrywy rewizyjnej w skrzyniach nasadowych. Ciekawa, bardzo trwała i praktyczna konstrukcja.

Moskitiery

Moskitiery zapewnią Wam ochronę przeciw owadom i mogą być montowane na wszystkich systemach okiennych. W naszej ofercie znajdziecie moskitiery rolowane, montowane bezpośrednio w skrzyni rolety, a także zakładane na sztywno, w ramę okna.

Sterowanie

Nasze rolety mogą być napędzane w różny sposób, zarówno klasycznie, za pomocą paska jak i przy użyciu silników z wykorzystaniem najnowszych technologii związanych z tzw. inteligentnym domem. W zależności od zapotrzebowania, wykorzystujemy napędy z czujnikami bezpieczeństwa oraz silniki radiowe. Możemy nimi sterować za pomocą pilota lub z poziomu sterowana centralnego, przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu. Do produkcji wykorzystujemy części niemieckiej firmy Selve, specjalizującej się w opracowywaniu i produkcji innowacyjnych siłowników i urządzeń sterujących do rolet.

Szyby

Do produkcji naszych okien i drzwi używamy wysokiej jakości szyb polskiej firmy Effect Glass S.A. wykorzystującej zaawansowane rozwiązania technologiczne i dysponującej jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w naszym kraju. W zależności od projektu oraz indywidualnych potrzeb klientów, stosujemy szyby ciepłochronne, o niższych współczynnikach przenikalności termicznej, przeznaczone do budownictwa energooszczędnego; szyby laminowane, pełniące funkcję ochronną, dużo trudniejsze do pokonania przez włamywaczy; szyby dźwiękochłonne, tłumiące zewnętrzny hałas, a także szyby dekoracyjne o różnej ornamentyce oraz kolorach, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich efektów świetlnych, zapewniają większą prywatność i pełnią rolę ozdobną.

Porady

W jaki sposób korzystać z funkcji okna?

Funkcje podstawowe

Zamykanie

Rozwieranie

Uchylanie

Mikrowentylacja

Przy rozwartym skrzydle nie obracać klamki do góry

Funkcje dodatkowe

Wielostopniowy uchył

Hamulec rozwarcia w klamce

Jak bezpiecznie korzystać z okna?

Dla zachowania sprawności i niezawodności funkcji okna przez długie lata oraz zapewnienia bezpieczeństwa, należy bezwzględnie przestrzegać poniższych wskazówek.

Na skrzydło okna nie może oddziaływać żadne inne dodatkowe obciążenie.

Nie należy dociskać skrzydłą okna do ościeża.

Nie należy wkładać żadnych przedmiotów pomiędzy skrzydło a ościeżnice.

Podczas silnego wiatrue nie należy pozostawiać skrzydła w pozycji rozwartej.

Silnie zatrzaskujące się skrzydło może prowadzić do zranienia. Przy domykaniu okna nie należy wkładać ręki między skrzydło a ościeżnicę.

W wypadku dostępu do okna dzieci lub osób z zaburzeniami umysłowymi należy zamontować element blokujący niepożądane otwarcie okna.

Jak wyczyścić okno po montażu?

Okna z tworzyw sztucznych są odporne na działanie wapna i cementu. Świeże zanieczyszczenia należy usuwać czystą wodą, natomiast stwardniałą zaprawę poprzez delikatne odstukiwanie drewnianą lub plastikową szpachelką. Pozostające w okuciach i uszczelkach resztki zaprawy zakłócają odpowiednie działanie okna, zatem muszą być usunięte. Szczególną uwagę należy poświęcić oczyszczaniu otworów odwodniających, znajdujących się w dolnej części ramy okna. Aby jednak uniknąć nerwów i niepotrzebnej pracy, najlepiej jest zabezpieczyć okno folią przed obróbkami murarskimi.

Czym czyścić okna podczas normalnej eksploatacji?

Profile okienne mają łatwą w czyszczeniu, gładką powierzchnię, dlatego:

  • do mycia należy używać tylko płynów czyszczących, stosowanych w gospodarstwie domowym do czyszczenia naczyń i urządzeń z tworzyw sztucznych (usuwają wszelkie typowe zabrudzenia okien i uszczelek)
  • szczególnie trwałe zaplamienia można czyścić za pomocą szmatki z włókniny lekko zwilżonej denaturatem.
  • do czyszczenia nie wolno stosować środków gruboziarnistych oraz szorujących, a także materiałów, które mogą naruszyć powierzchnię, jak gąbki stalowe itp.
  • nie należy używać rozpuszczalników reagujących z tworzywami sztucznymi (np. NITRO)

Jeśli powyższe metody i środki nie pozwalają na usunięcie zabrudzeń, prosimy o skontaktowanie się z producentem lub dostawcą okien.

Jak zapewnić wieloletnie funkcjonowanie okna?

Okucia obwiedniowe są tak skonstruowane i zabezpieczone, by zapewnić im wieloletnie, niezawodne działanie. Sprawne funkcjonowanie okna zapewnicie poprzez podawanie niewielkiej ilości oleju maszynowego na ruchome części okuć (patrz rysunek obok).

Należy stosować dostępny w wyspecjalizowanych placówkach smar lub olej

Smarowanie i dozór techniczny

Jak samodzielnie wyregulować okno?

Siłę docisku pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą można ustawić w bardzo prosty sposób. Dzięki specjalnej konstrukcji zaczepów, możliwy jest łatwy dostęp do wszystkich miejsc ryglowania, umożliwiający bezproblemową regulację nawet we wbudowanym oknie. Możliwość regulacji rozwórki, zawiasu dolnego i jego wspornika pozwala w prosty sposób ustawić luz pomiędzy skrzydłem, a ościeżnicą, zarówno w pionie, jak i poziomie.

Roto NT

Wyżej / Niżej - Prawo / Lewo
(zawias dolny)

Docisk
(rolki ryglujące)

Docisk
(rozwórka)

Prawo / Lewo
(rozwórka)

Roto NT Designo

Wyżej / Niżej
(zawias dolny)

Prawo / Lewo
(zawias dolny)

Docisk
(zawias dolny)

Prawo / Lewo
(rozwórka)

Docisk
(rozwórka)

Docisk
(rolki ryglujące)

Realizacje

Kontakt

Mapa

Nordprim sp. z o.o.
83-331 Przyjaźń
ul. Dworcowa 38
Tel. 58 685-70-01
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział handlowy
Bartosz Kołodziejczyk tel. +48 784-028-592
Dział techniczny
Marcin Kołodziejczyk tel. +48 660-518-087